Smartwatch na komunię dla chłopca

0
53

Smartwatch na komunię dla chłopca jest całkiem popularny na tegorocznych listach prezentowych. Sprawdza się zarówno wtedy, gdy doskonale znamy dziecko i jego rodziców, jak i wtedy, gdy właściwie nie wiemy, co mu kupić. Jedyne, o co musimy zadbać, to upewnienie się, czy ktoś nie wpadł na podobny pomysł. Zamiast wkładać pieniądze do koperty jak pozostali goście, możemy wywołać uśmiech na twarzy małego komunikanta i zapewnić mu zarówno bezpieczeństwo, jak i rozrywkę.

Nie uprzedzajmy jednak faktów! W naszym poradniku przygotowaliśmy dla Was wskazówki, które pomogą Wam dokonać idealnego zakupu, nawet jeśli to pierwsze zetknięcie z tematem. Porozmawiamy o tym, jaki smartwatch na komunię dla chłopca jest najlepszy, czym warto się kierować, a także jakie konkretne modele zasługują na szczególną uwagę.

Czym jest smartwatch na komunię dla chłopca?

Ideę smartwatchy zna już chyba każdy człowiek jako-tako zorientowany w nowinkach technologicznych. Ale jako że taki prezent na komunię mogą planować także dziadkowie, warto wyjaśnić podstawowe kwestie. Smartwatch to inaczej inteligentny zegarek, gadżet typu wearable, co oznacza, że nosimy go na sobie. Jednak jego funkcje nie ograniczają się do wskazywania godziny. Można powiedzieć, że to taki miniaturowy smartfon, który dziecko zawsze nosi na nadgarstku. Zbiera informacje o funkcjach jego ciała, łączy się z innymi urządzeniami i umożliwia obsługę licznych aplikacji poprzez kolorowy, dotykowy ekran.

Smartwatch na komunię dla chłopca
Smartwatch na komunię dla chłopca / Ranking najlepszych, cena i opinie

Po co smartwatch dziecku w wieku komunijnym?

Czy warto kupić smartwatch na komunię dla chłopca? Po co kilkulatkowi taki gadżet? Okazuje się on całkiem przydatny! Zapewnia rozrywkę, gdyż często są na nim zainstalowane gry czy inne aplikacje zajmujące czas dziecka, również edukacyjne. Sprawia, że dziecko jest lepiej zorganizowane – wysyła mu przypomnienia o lekcjach, sprawdzianach, zadaniach domowych, a zapisywanie ważnych kwestii staje się przyjemnością, nie obowiązkiem. Ułatwia też komunikację z bliskimi i znajomymi, a rodzicom – sprawowanie kontroli nad tym, gdzie jest ich dziecko i czy nic mu nie grozi. To jednak zależy od konkretnych funkcji smartwatcha.

Zobacz też: Smartwatch dla młodzieży z GPS

Jaki smartwatch na komunię dla chłopca wybrać i kupić?

Żeby wybrać najlepszy smartwatch dla chłopca na komunię, polecamy sięgnąć przede wszystkim po modele przeznaczone dla dzieci. Nie wyróżniają się wyłącznie kolorowym, przyjaznym designem, lecz także różnymi opcjami. Obsługa jest dopasowana do poziomu dziecka, często bardzo intuicyjna. Zdarza się, że napisy są zastąpione przez łatwe do odszyfrowania ikony – to ważne zwłaszcza w przypadku dzieci, które jeszcze nie potrafią płynnie czytać. A przecież do komunii podchodzą nawet sześciolatki! Pasek powinien być regulowany, tak by dopasowywał się do rosnącego nadgarstka.

Dzięki temu smartwatch na komunię dla chłopca wystarczy dziecku na lata. Pod uwagę warto wziąć też takie kwestie, jak:

  • Ekran,
  • GPS,
  • Funkcja rozmowy,
  • Czujniki.

Sprawdź także: Smartwatch dla młodzieży

Ekran w smartwatchu na komunię dla chłopca

Jak już wspomnieliśmy, to bardzo ważny element, bo służy do sterowania całym zegarkiem. Dotykowy ekran stanowi jego serce. Kiedy jest wygaszony, w trybie uśpienia, przypomina zwykłą tarczę zegarka, choć z tą różnicą, że jej wygląd często możemy spersonalizować, natomiast po wybudzeniu daje nam dostęp do tysięcy opcji. Powinien być na tyle mały, by był wygodny do noszenia na drobnym nadgarstku i dość duży, by zapewniać komfort trafiania w wybrane ikony. Rekomendujemy rozmiar od 1 do 1,5 cala. Najlepszy smartwatch na komunię dla chłopca posiada matrycę AMOLED. Sprawia ona, że kontrast jest duży, a czernie naprawdę głębokie – dzięki temu obraz jest widoczny nawet w słoneczne dni. Nasz zegarek w takiej konfiguracji zużywa też mniej baterii.

Jaki smartwatch na komunię dla chłopca
Jaki smartwatch na komunię dla chłopca wybrać?

Smartwatch na komunię dla chłopca z GPS

Skrót ten oznacza Global Positining System, czyli globalny system ustalania lokalizacji na podstawie sygnału odbijanego i odbieranego przez satelity. Jest on bardzo dokładny, nawet do kilku metrów – może określić, w jakim pomieszczeniu znajduje się nasze dziecko. Pozwala na przykład śledzić jego trasę, przebyte odległości, ale też sprawdzić, gdzie dziecko się znajduje. To bardzo ważne, gdy obawiamy się o jego bezpieczeństwo. Starsze dzieci mogą też korzystać z nawigacji, która pozwoli im dotrzeć do celu nawet wtedy, gdy dotąd nie były w danym miejscu.

Może Cię zainteresować: Co to jest smartwatch i do czego służy?

Smartwatch na komunię dla chłopca z funkcją rozmowy

Jesteśmy zdania, że funkcja rozmowy to najlepsze, co mogło spotkać smartwatche dla dzieci. Taki zegarek posiada mikrofon i głośnik, a czasem nawet kamerę i bardzo ułatwia komunikację z rodzicem. Jeśli dodatkowo posiada wejście na kartę SIM, w zasadzie nawet telefon nie jest nam potrzebny. Dzięki temu ograniczamy czas dziecka spędzany przed ekranem, bo ileż można klikać w zegarek, w którym nie ma mediów społecznościowych? Sprawiamy też, że zawsze odbierze nasze połączenie, nawet jeśli zapomni wziąć telefon z domu lub w roztargnieniu zostawi go w plecaku. To nie koniec – najlepszy smartwatch na komunię dla chłopca pozwala włączyć mikrofon czy kamerę zdalnie, z poziomu smartfona rodzica. Dzięki temu opiekun może sprawdzić, co z dzieckiem, nawet gdy to nie odbiera.

Jaki smartwatch na komunię dla chłopca jest najlepszy? Czujniki

Chłopcy w tym wieku często są zainteresowani sportem. Producenci wzięli to pod uwagę, a najlepszy smartwatch na komunię dla chłopca często oferuje liczne czujniki. Mierzą one na przykład puls, nasycenie krwi tlenem, liczbę kroków, spalonych kalorii, nawodnienie. Zachęcają dziecko do zdrowego trybu życia, gdyż traktuje ono sport jak wyzwanie, niczym w grze komputerowej. Dzięki temu zapobiegają otyłości. Nie są urządzeniami stricte medycznymi, nie można ich używać do diagnozowania, jednak najlepszy smartwatch na komunię dla chłopca podpowie nam, kiedy dzieje się coś nie tak i warto pogłębić badania.

Zobacz również: Smartwatch z małą kopertą

Gdzie kupić smartwatch na komunię dla chłopca?

Ze względu na rosnącą popularność dobry smartwatch na komunię dla chłopca znajdziemy w wielu miejscach. Możemy kupić go u niektórych operatorów sieci komórkowych i w dużych marketach z elektroniką. Największe możliwości otwiera przed nami jednak sklep internetowy. Producenci, których warto wziąć pod uwagę, to na przykład Garett, Garmin, Locon, Amazfit i wielu innych.

Najlepszy smartwatch na komunię dla chłopca
Najlepszy smartwatch na komunię dla chłopca

Cena smartwatcha na komunię dla chłopca

Ile kosztuje smartwatch na komunię dla chłopca? To zależy od konkretnych funkcji. Musimy przygotować budżet co najmniej 200 zł. Najdroższe egzemplarze kosztują nawet około 800 zł, jednak w przypadku dziecka nie ma sensu tak duża kwota. Tylko będzie się stresowało, że uszkodzi drogi zegarek.

Smartwatch na komunię dla chłopca – opinie

Można powiedzieć, że to bardzo popularny trend, jeśli chodzi o prezenty komunijne, tak jak dawniej rower. Jest też praktyczny. Elektroniki w życiu współczesnego dziecka nie da się ominąć, więc taki gadżet wydaje się dobrym pomysłem. A Wy co sądzicie? Czekamy na opinie o smartwatchach na komunię dla chłopca!

Smartwatch na komunię dla chłopca / Ranking najlepszych

Konkretnych rekomendacji też nie może u nas zabraknąć. Nie eksperymentujmy na własnym podopiecznym, skoro zrobili to już inni i ocenili dostępne na rynku modele. My wybraliśmy te cieszące się największym zaufaniem i stworzyliśmy ranking najlepszych smartwatchów na komunię.

Dodaj recenzje i opinie o smartwatchu

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj